Výrobky oceněné Chutná hezky. Jihočesky

Článek zveřejněný ve středu 13.9.2017 na webových stránkách Táborska – Jižní Čechy Teď!

Výrobky oceněné Chutná hezky. Jihočesky – v prodejnách Coopu

TÁBOR – V jižních Čechách se velmi dobře daří zemědělství, lesnictví, chovu ryb a především také potravinářské výrobě. Můžeme být pyšní na to, jaké potraviny se v našem regionu vyrábí. Snad každý v jižních Čechách zná ze svého okolí nebo z doslechu od svých známých místní řezníky, pekaře, lahůdkáře a také místní mlékárny.

Je naprosto logické a přirozené konzumovat potraviny, které byly vypěstovány nebo vyrobeny v místě našeho bydliště a blízkého okolí. Kromě chuťových a dietetických důvodů je to i důvod ekologický a ekonomický. Je správné pro naše okolí a životní prostředí, pokud se nepřeváží potraviny přes celou republiku, nebo dokonce přes celou Evropu. Je správné podporovat prodejem a v prodejnách nákupem místní výrobce potravin. Protože oni zpracovávají místní suroviny. Díky tomu se obdělává místní krajina. Firmy zaměstnávají lidi v regionu a platí tady daně.

Každoroční setkání nejlepších regionálních potravinářů a soutěž o nejlepší jihočeské potraviny organizuje od roku 2007 Regionální agrární komora Jihočeského kraje za podpory Jihočeského kraje. Cílem je systémová propagace kvalitních potravin z jihočeské produkce. Jedním z nástrojů je stejnojmenná soutěž.

Prodejny Coop jsou v ČR jedni z nejúspěšnějších prodejců českých potravin. V Jednotě, OD Tábor, která provozuje 53 prodejen v našem okrese pod značkou Coop, se zaměřují na regionální výrobky. Podle vedoucího obchodně provozního odboru Jednoty, Bc. Primuse, jsou v družstvu pyšní na to, že mohou zákazníkům nabídnout kvalitní regionální produkty za příznivé ceny. „Součástí nabídky našich prodejen jsou právě i potraviny, které vyhrály nebo obsadily přední místa v soutěžích CHUTNÁ HEZKY. Jihočesky. Například pečivo z Pekárny Cais Vlachovo Březí, Opeko Choustník, Pekařství Chyšky nebo od táborské Domity. Uzeniny z MUUU Písek nebo od pana Antoniho z Dolního Třebonína, také prodáváme paštiky od firmy Mauz z Hluboké nad Vltavou. Většina námi nabízených mléčných výrobků je z Jižních Čech. Velmi důležité jsou pro nás a pro naše zákazníky tradiční lahůdky z výrobny Lahůdky Slapy, kde podle tradičních receptur vyrábíme oblíbené chlebíčky, saláty a pomazánky v čele s vlašským salátem, aspiky a další lahůdky“.

Pro kvalitní potraviny z našeho regionu včetně oceněných potravin v soutěži Chutná hezky. Jihočesky, si můžete přijít do prodejen Coop Tip, Coop Tuty a Coop Jednota, které provozuje v našem okrese Jednota, OD Tábor.

 O novinkách a aktuálním dění v Jednotě, OD Tábor se můžete také informovat na  www.jednota-tabor.cz  nebo na www.facebook.com/jednotatabor .

Tradiční a kvalitní lahůdky

z vlastní výrobny k dostání v našich prodejnách