Natěšení zákazníci si nenechali ujít znovuotevření Astry v Sezimově Ústí. Otevíračka je s dárky

SEZIMOVO ÚSTÍ – Dnes před devátou ráno už čekal před sezimovoústeckou prodejnou Jednoty Tábor na náměstí Tomáše Bati v Sezimově Ústí zástup nedočkaných zákazníků. Prodejna Astra se zavřela koncem června a celé prázdniny tu probíhala rekonstrukce. Lidé to měli na nákupy z ruky. Dnes se dočkali nejen návratu svojí Astry, ale i její proměny v moderní supermarket. Zákazníci nešetřili chválou.

A jak už to je zvykem u prodejen, které Jednota Tábor otevírá po rekonstrukci, pro zákazníky jsou připraveny nejen akční ceny zajímavého zboží, ale i dárky za nákup. Pokud někdo nakoupí za víc než tři stovky, může si venku před prodejnou pochutnat na klobásce. Na stejném místě probíhá i ochutnávka pomazánek a dalších dobrot ze slapské výrobny lahůdek, kterou Jednota Tábor také provozuje. Ochutnávky jsou dnes připraveny i uvnitř prodejny. Ta je nově vybavena dopékací pecí na nejrůznější nové druhy pečiva a právě to mohou zájemci ochutnat. Není to nasucho. Hned vedle je další stánek, kde se zdarma podává kávička Tchibo.

„Je to tu opravdu hezké, krásně uspořádané, hodně zboží. Líbí se mi to,“ pochválila Zdeňka Lhotková. Anna Douchová je zas ráda, že už nebude muset chodit na nákup přes celé Ústí. Bydlí v domcích pod náměstím a do Astry to má nejblíž.

Prodavačky a prodavači, kterých tu pracuje dvanáct, si poslední dva týdny opravdu užili šrumec, aby dnešní otevíračku stihli. Rekonstrukci totiž trochu komplikovala součinnost s vedlejší stavbou, kde rostou nové byty. „Zdejšímu kolektivu patří obrovský dík. Děvčata tu byla poslední dny i doslova na kolenou, aby se dlažba blýskala,“ řekl předseda Obchodního družstva Jednota Vít Sechovec. Novou vedoucí prodejny je Irena Ivanovová, přešla z prodejny ve Svíčce na Pražském sídlišti, kde Jednota prodejnu uzavřela. Vyměnil se tam majitel objektu a má s prostory jiné plány. Dosavadní vedoucí z Astry Jana Kroužková teď pro změnu vede Rentu v Sezimově Ústí I.

„Poslední dva týdny nám daly opravdu zabrat. Uklízeli jsme od sedmi do pěti, šesti večer, i v sobotu a v neděli, do toho stále přijíždělo další a další zboží,“ zmínila vedoucí Irena Ivanovová. Když ale zaměstnanci prodejny dnes před devátou viděli před prodejnou ten zástup lidí, byla to náplast na předchozí dřinu. Dnes už všichni hýřili úsměvy. A to i v momentu, kdy si to jedna ze zákaznic namířila s nákupním vozíkem do zázemí ke skladům, protože hledala místo pro zpětný odběr láhví.

Tři pokladny frčely dopoledne naplno a skoro každý nákup obsahoval i několik lahví stolního oleje, který byl také v akci.

Autor: Libuše Kolářová

Tradiční a kvalitní lahůdky

z vlastní výrobny k dostání v našich prodejnách