Článek na webu Táborska 5. 4. 2019 a v tisku 10. 4.2019

Článek zveřejněný v pátek 5. 4. 2019 na webových stránkách a FB Táborska – Jižní Čechy Teď

V Malšicích otevřeli zrenovovanou Jednotu

Autor: L. Kolářová

MALŠICE – Dnes úderem osmé vešli první zákazníci do nově zrekonstruované prodejny Jednoty v Malšicích. „Je to bezva, to se moc povedlo. Prodejna je prostorná, upravená, krása,“ nemohla si vynachválit Jaroslava Kupková z Malšic. Stejně jako Tereza Matějčková z Čenkova prohlásila, že sem bude chodit denně. Na zákazníky čeká až do odpoledne u vchodu kávička a něco dobrého na zakousnutí a za nákup dnes dostávají dárky i poukaz na klobásu a pivko před prodejnou. Na děti z malšické mateřské školy čekal před prodejnou klaun.

 Autor: L. Kolářová

Deset let už je vedoucí této prodejny Martina Sudová. Devět zdejších prodavaček mělo v posledních dnech hodně napilno, ale dnes si užívají spolu se zákazníky radost. „Bylo to tu už hodně stísněné. Teď je v prodejně lepší orientace a mohli jsme i rozšířit sortiment,“ těší vedoucí prodejny. Zákazníci tu teď najdou větší sortiment lahůdek z výrobny Jednoty ve Slapech, zákusky od tří výrobců včetně týnských minidortíků, větší výběr masa a novinkou je pivo v sudech. Pečivo do prodejny dodává šest pekáren a lze si koupit i sedm druhů stáčeného vína.

Na slavnostním otevření nechyběl ředitel Obchodního družstva Jednota Vít Sechovec. Prozradil, že původně měla letos přijít na řadu přístavba prodejny v Chýnově, ale kvůli koordinaci s firmou E.ON se akce v Chýnově musela odložit na září, říjen a urychlila se naopak rekonstrukce v Malšicích. Zákazníci v Malšicích se kvůli změně plánu určitě nezlobí.

Článek a fotografie

Článek v týdeníku Táborsko dne 10. 4. 2019:

Tradiční a kvalitní lahůdky

z vlastní výrobny k dostání v našich prodejnách